Błędnie wdrożone leczenie – odszkodowanie z polisy placówki medycznej

By | 10 stycznia 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

80-letnia kobieta, w wyniku upadku w swoim mieszkaniu, złamała rękę. Niezgodny ze standardami tok leczenia doprowadził do deformacji kości przedramienia. Kobieta otrzymała odszkodowanie z polisy OC placówki szpitala już w pierwszej decyzji, jednak sprawa będzie kontynuowana, ponieważ kwota nie jest satysfakcjonująca.

Wypadek w łazience – błędny tok leczenia

80-letnie kobieta od lat cierpiała z powodu osteoporozy. Jest to choroba, która w szczególnym stopniu dotyka kobiety. Podczas sprzątania łazienki, kobieta poślizgnęła się, upadła na łazienkową podłogę i w efekcie złamała kość przedramienia. Zadzwoniła do syna, który przyjechał i zawiózł ją do najbliższego szpitala. Po wykonaniu badań, lekarz zastosował miejscowe znieczulenie i wykonał repozycję. Unieruchomiono także kobiecie rękę z pomocą opatrunku gipsowego i odesłano do domu. Jak się okazało, według standardów, taki przyjęty sposób leczenia nie był prawidłowy, bowiem u pacjentki z osteoporozą lekarz powinien zdecydować o leczeniu operacyjnym. Błędnie przyjęty sposób leczenia doprowadził do deformacji kości przedramienia, co u pacjentki w takim wieku – dawało się we znaki. Kobieta po ściągnięciu gipsu miała spore problemy z wykonywaniem codziennych czynności, co tej pory nie sprawiało jej większych kłopotów.

Walka o odszkodowanie z polisy OC szpitala

Za namową syna, który w dniu wypadku zawiózł ja do szpitala, kobieta postanowiła ubiegać się o odszkodowanie. Sprawę przekazała kancelarii odszkodowawczej. Już w pierwszej decyzji, ubezpieczyciel uznał winę lekarza prowadzącego leczenie. Zdecydowano o wypłacie 9000 złotych tytułem zadośćuczynienia oraz odszkodowania. Sprawa nadal jest w toku, ponieważ według radców prawnych kancelarii – kwota powinna być wyższa.

Porada: Odszkodowanie za błąd medyczny może dotyczyć także błędu w diagnozie lub zaniechania.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.