Dziecko poszkodowane w wyniku zaniedbania – odszkodowanie od zarządcy

By | 20 lutego 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Niecodzienny wypadek spowodował u 8-letniej dziewczynki niezbyt rozległe obrażenia ciała, ale niestety w dużym stopniu wpłynął na psychikę. Matka dziewczynki z pomocą profesjonalnej kancelarii zdecydowała się ubiegać o odszkodowanie i otrzymała je z polisy zarządcy dróg i chodników.

Wypadek na chodniku – zaniedbanie zarządcy

Dziewczyna szła tuż obok swojej mamy w drodze na zakupy. Przechodząc kolejnym chodnikiem doszło do niecodziennego zdarzenia. Pod idącym dzieckiem dosłownie zapadł się chodnik. Matka dziewczynki wyciągnęła ją z wyrwy i dokładnie obejrzała. Na nodze było otarcie naskórka. Wróciły do domu i kobieta przemyła dziecku rany. Ponieważ dziewczynka w kilka godzin po zdarzeniu skarżyła się na ból nogi – kobieta zdecydowała się pójść na izbę przyjęć. Lekarz dyżurny po zbadaniu nie zdiagnozował poważniejszych obrażeń – dziewczynka trochę się potłukła i dokuczały jej otarcia. Nie to jednak było największym problemem. W wyniku wypadku dziewczyna z radosnego i otwartego dziecka, stała się płaczliwa, nieufna i lękliwa. To z pewnością nauczyło ją, że nigdy nie wiadomo czego może się spodziewać. Przez tą sytuację cierpiała także matka dziewczynki, która widziała jak dziecko zamyka się przed rówieśnikami. Kobieta zadzwoniła zaraz po wypadku na straż miejską aby zgłosić zdarzenie. W końcu gdyby wpadła tam osoba starsza – całe zdarzenie mogłoby się dużo poważniej zakończyć.

Odszkodowanie za wypadek z polisy OC zarządcy

Matka dziewczynki przypadkowo dowiedziała się o możliwości ubiegania się odszkodowanie z polisy OC i postanowiła skorzystać z tej możliwości. Ponieważ zupełnie miała doświadczenia w formalnościach – sprawę przekazała kancelarii odszkodowawczej. Na podstawie sporządzonego roszczenia, ubezpieczyciel przyznał 2000 złotych tytułem odszkodowania i zadośćuczynienia. Biorąc pod uwagę, że dziewczynka nie doznała trwałego, fizycznego uszczerbku na zdrowiu, kwota ta była satysfakcjonująca.

Porada: W przypadku wypadku będącego wynikiem nietypowej sytuacji – warto od razu przyjąć profesjonalną pomoc. Dobrze poprowadzona sprawa od początku daje większą szansę na adekwatne odszkodowanie.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.