Dzikie zwierze na drodze – wypadek komunikacyjny

By | 20 lutego 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Wypadki z udziałem dzikich zwierząt wcale nie zdarzają się rzadko, pomimo tego – trudno się przygotować na taką ewentualność. Zdecydowana większość z nas nigdy nie poczuje tego na własnej skórze, jednak trzeba pamiętać o tym, że drogi często są przy lasach w których dzikie zwierzęta żyją. Wypadek tego rodzaju przydarzył się dwóm podróżującym wspólnie mężczyznom. Jeden z nich, pasażer samochodu, poważnie ucierpiał z powodu wypadku. Otrzymał odszkodowanie z polisy OC kierowcy samochodu.

Dzikie zwierze na drodze – wypadek komunikacyjny

Mężczyźni wracali z delegacji. Właśnie zamienili się rolami i jeden z nich po kilku godzinach jazdy postanowił odpocząć na fotelu pasażera. Niespodziewanie na drogę wybiegł jeleń. Kierowca odruchowo próbował uniknąć zderzenia i nie zapanował nad kierownicą. Auto zaczęło dachować i zatrzymało się po kilkudziesięciu metrach. Świadkowie zdarzenia natychmiast wezwali karetkę pogotowia, która odwiozła obu mężczyzn do szpitala. Najbardziej poszkodowanym okazał się pasażer. Na miejscu zdiagnozowano szereg obrażeń w tym uraz głowy i szyi, uszkodzenia naczyń krwionośnych oraz wiele złamań m.in. złamanie kości promieniowej i kości łonowej. Mężczyzna musiał być poddany dwóm operacjom. Po trzytygodniowym pobycie w szpitalu został wypisany do domu, gdzie opiekę nad nim sprawowała rodzina. Mężczyzna nie był w stanie samodzielnie wykonywać najprostszych czynności. Potrzebował pomocy w zakresie mycia, ubierania, przygotowywania posiłków, a początkowo nawet spożywania. Rekonwalescencja była długa i żmudna. Dopiero po roku od wypadku mężczyzna mógł zacząć samodzielnie wykonywać niektóre codzienne czynności, jednak skutki wypadku będzie prawdopodobnie odczuwał już do końca życia.

Odszkodowanie z polisy OC kierowcy

Poszkodowany postanowił zorientować się czy może ubiegać się o odszkodowanie. Prawnicy w kancelarii odszkodowawczej uznali, że w tym wypadku poszkodowany może ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC kierowcy pojazdu. Sporządzono roszczenie i wysłano dokumentację. W pierwszej decyzji przyznano jedynie 20000 złotych wszystkich roszczeń. Po odwołaniu, powołaniu lekarzy orzeczników oraz negocjacjach, kwota ta wzrosła aż do 190000 złotych.

Porada: wypadki z udziałem dzikich zwierząt często się zdarzają,jednak nie zawsze można ubiegać się o odszkodowanie. Jeśli przydarzył Ci się taki wypadek – warto najpierw zaczerpnąć fachowej porady.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.