Firma budowlana źle zabezpieczyła teren i doszło do wypadku – odszkodowanie

By | 30 grudnia 2016
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Matki mówią często swoim dzieciom „patrz pod nogi”. Ta prawda dotyczy także dorosłych, ale czasem nawet wnikliwa obserwacja nie pozwala na uniknięcie wypadku. Firma budowlana przeprowadzająca remont jednej z kamienic źle zabezpieczyła teren i w efekcie doszło do wypadku.

Wypadek z zaniedbania – wystający kabel

Kobieta próbowała dostać się do sklepu spożywczego znajdującego się w remontowanej kamienicy. Kobieta przeszła przez tymczasowa kładkę i jak była już w odległości kilku metrów od wejścia, potknęła się i upadła. Na początku kobiecie ciężko było zorientować się, co spowodowało upadek. Okazało się, że tuż za kładka znajdowały się kable, których prawie wcale nie było widać na pierwszy rzut oka. Na miejsce została wezwana policja, która udokumentowała stan nawierzchni. Funkcjonariusze chcieli także zawieźć kobietę do szpitala, jednak ta zdecydowała, że dotrze tam samodzielnie. Z każdą godzina, a następnie z każdym dniem kobieta czuła się coraz gorzej. Dokuczały jej bóle barku, spuchło kolano, bóle kręgosłupa oraz ból zęba, który został uszkodzony podczas upadku. Z pozoru niegroźny upadek stał się przyczyną poważniejszych problemów zdrowotnych, utrudniających codzienne funkcjonowanie. Kobieta mocno odczuła całe zdarzenie psychiczne i czasowo była pod opieka poradni psychiatrycznej, której lekarze pomogli uporać się ze skutkami zdarzenia.

Odszkodowanie z polisy firmy budowlanej odpowiedzialnej za zaniedbanie

Po kilku miesiącach od wypadku poszkodowana zajęła się sprawą odszkodowania. Wyszła ze słusznego założenia, że ktoś jest odpowiedzialny za tą sytuację i należy się rekompensata za doznaną krzywdę. Kobieta powierzyła sprawę firmie odszkodowawczej. Sporządzono roszczenie i skompletowano dokumenty. Po ustaleniu numeru polisy sprawcy wysłano całość do ubezpieczyciela. Już pierwsza decyzja była satysfakcjonująca. Poszkodowana otrzymała 10500 złotych tytułem zadośćuczynienia oraz zwrotu kosztów leczenia, zniszczonych rzeczy.

Porada: Jeśli przewrócisz się ulicy wskutek czyjegoś zaniedbania – zawsze udaj się do lekarza. Skutki wypadku mogą przyjść później, a wizyta lekarska zarejestrowana po kilku dniach od wypadku może być argumentem za obniżeniem odszkodowania.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.