Konsekwencje wypadku z udziałem motorowerzysty

By | 23 maja 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Rowerzyści, motocykliści i motorowerzyści to najbardziej narażeni na poważne obrażenia uczestnicy ruchu drogowego. Niestety, kierowcy samochodów często o tym zapominają i nie traktują tych uczestników ruchu z należytą ostrożnością. Pan Mirosław, w wyniku takiego wypadku przez długi czas nie mógł normalnie funkcjonować, a urazy wymagały długiej i wymagającej rehabilitacji.

Uderzenie samochodu osobowego w motorowerzystę

Mężczyzna jechał do miejscowości oddalonej o kilkanaście kilometrów w odwiedziny do swojej siostry. Podczas zjazdu z drogi głównej, pan Mirosław włączył kierunkowskaz i zjechał do środka drogi. W tym momencie, kierowca samochodu osobowego, próbujący wyminąć motorowerzystę, nie zachował odpowiedniej ostrożności i uderzył z lewej strony nie zatrzymując się. Sprawca pojechał dalej, ale świadkowie zdarzenia zdołali spisać numery rejestracyjne wozu i przenieśli poszkodowanego na pobocze drogi i wezwali karetkę pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala. Poszkodowany doznał wielu rozległych obrażeń ciała, które w przyszłości znacznie miały mu utrudnić codzienne funkcjonowanie. W szpitalu zdiagnozowano złamanie kości biodrowej i kulszowej po lewej stronie oraz złamanie kości łonowej. Ponadto liczne stłuczenia głowy. Mężczyzna przez kilka tygodni po powrocie ze szpitala był praktycznie przykuty do łóżka. Po kilku tygodniach zaczął się samodzielnie poruszać, jednak było to możliwe jedynie przy pomocy kul. Mężczyzna od kilku lat przebywał na rencie, ale pomimo tego był aktywny i na tyle sprawny, aby zajmować się gospodarstwem w zakresie męskich codziennych prac. Po wypadku, żona mężczyzny opiekowała się nim oraz przejęła wszystkie należące do niego obowiązki. Mężczyzna nieustannie martwił się o swoją przyszłość i zastanawiał się czy jeszcze kiedykolwiek będzie mógł funkcjonować bez kul.

Odszkodowanie z polisy OC sprawcy

Poszkodowany, za namową żony, przekazał sprawę o odszkodowanie zaufanej kancelarii odszkodowawczej. Towarzystwo ubezpieczeniowo wydało dwie decyzje dotyczące świadczeń. Na mocy pierwszej decyzji przyznano poszkodowanemu 6500 złotych. Po odwołaniu kwota ta wzrosła do 10000 złotych.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.