Nastolatek potrącony na rowerze – odszkodowanie

By | 29 grudnia 2016
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Obecnie w wielu miastach znajdują się oznakowane przejazdy dla rowerzystów. Takie przejścia najczęściej pomalowane są na czerwono i znajdują się tuż obok pasów dla pieszych. Pomimo tego, że w takich miejscach rowerzysta nie ma obowiązku zasiadania i przeprowadzania roweru – wielu kierowców nie rozgląda się uważnie i często dochodzi do wypadków. Taka sytuacja przydarzyła się 16-letniemu Tomkowi.

Wypadek komunikacyjny na przejeździe dla rowerzystów

Chłopak wsiadł na rower z zamiarem pojechania do kolegi zamieszkałego na innym osiedlu. Były wakacje i uczeń liceum dysponował większą ilością czasu na spotkania. Jak środek transportu zawsze chętnie wybierał rower zamiast komunikacji miejskiej. Było to w jego przypadku szybsze, tańsze i efektywniejsze narzędzie do przemieszczania się po mieście. O ile było to możliwe, młody mężczyzna zawsze wybierał jazdę ścieżkami rowerowymi, których w mieście było całkiem sporo. Przejeżdżając przez oznakowane miejsce dla rowerzystów doszło do wypadku. Kierujący samochodem osobowym, skręcając nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i potrącił rowerzystę. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Poszkodowanego zabrano do szpitala gdzie zdiagnozowano uraz głowy z głębokim krwiakiem podskórnym, urazu obu stawów kolanowych oraz ogólnych potłuczeń ciała. Chłopak otrzymał pomoc i zaleceniami odpoczynku oraz kontroli został wypisany do domu. Młody organizm potrzebował kilku tygodni żeby zregenerować się po obrażeniach. Chłopak stracił jednak kilka pierwszych tygodni roku szkolnego i psychicznie dość mocno odczuł skutki wypadku. Rodzice poszkodowanego zdecydowali, że w tym wypadku trzeba ubiegać się o odszkodowanie i o pomoc zgłosili się do profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej.

Uzyskanie odszkodowania za obrażenia spowodowane wypadkiem komunikacyjnym

Obrażenia nie były rozległe i nie spowodowały trwałego uszczerbku na zdrowiu. Pomimo tego, fakt doznania obrażeń ciała umożliwia ubieganie się o odszkodowanie z obowiązkowej polisy OC sprawcy wypadku. Na mocy ugody przedsądowej poszkodowany otrzymał 2000 złotych tytułem odszkodowania i zadośćuczynienia.

Porada: nawet niewielkie obrażenia doznane w wyniku wypadku nie z Twojej winy uprawniają do ubiegania się o odszkodowanie.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.