Obrażenia spowodowane uderzeniem w tył samochodu – odszkodowanie

By | 11 maja 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Wypadki jakich wiele. Jeden samochód hamuje, podczas gdy drugi nie zachowuje bezpiecznej odległości i uderza w tył tego pierwszego. Czasem uderzenie jest na tyle lekkie, że nie dochodzi do żadnych obrażeń ciała. Tym razem jednak było inaczej. Mężczyzna został poszkodowany w wyniku uderzenia w tył samochodu i doznał obrażeń ciała.

Uderzenie w tył samochodu i konsekwencje

Po wykonaniu wszelkich potrzebnych badań w szpitalu, poszkodowany mężczyzna został wypisany do domu. Zdiagnozowano powierzchowne urazy klatki piersiowej, czoła oraz kręgosłupa na odcinku piersiowym. Poszkodowany nie mógł jednak spać w nocy, dokuczały mu bóle klatki piersiowej, kręgosłupa i głowy, dlatego następnego dnia rano udał się do przychodni. W przychodni lekarz zapoznał się z wypisem szpitalnym i zalecił bezwzględne leżenie w łóżku, odpoczynek i przyjmowanie środków przeciwbólowych. Pomimo stosowania się do zaleceń, bóle nie ustępowały, a poszkodowany stawał się coraz bardziej nerwowy. Nawet po kilku miesiącach, mężczyzna wciąż obawiał się prowadzenia samochodu i jeździ nim wyłącznie jako pasażer. Z pozoru niegroźny wypadek, stał się przyczyną wielu zmartwień i znacznie zmienił życie poszkodowanego na dłuższy czas.

Odszkodowanie z polisy OC sprawcy

Żona poszkodowanego postanowiła pomóc mężowi w ubieganiu się o odszkodowanie. Znalazła odpowiednią kancelarię odszkodowawczą i wraz z mężem udała się na rozmowę. Mężczyzna zdecydował się przekazać swoją sprawę firmie odszkodowawczej. W wyniku dobrze sporządzonego roszczenia odszkodowawczego, już w pierwszej decyzji udało się uzyskać stosowne odszkodowanie. Mężczyzna otrzymał 5000 złotych tytułem zadośćuczynienia, ponad 200 złotych zwrotu kosztów leczenia, oraz 360 złotych zwrotu kosztów opieki osób drugich.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.