Piesza potrącona na poboczu – odszkodowanie z polisy OC sprawcy

By | 24 stycznia 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Życie czasem zaskakuje w najmniej oczekiwanym momencie. 52-letnia kobieta, matka 25-letniego mężczyzny, stała się ofiarą wypadku w dniu jego ślubu. Kobieta przez długie tygodnie miała unieruchomione obie nogi i nie mogła wykonywać żadnego ze swoich codziennych obowiązków. Jak przebiegała ta historia?

Potrącenie na poboczu drogi

W dniu ślubu swojego pierworodnego syna, kobieta przed ceremonią szła do domu synowej, aby pomóc w ostatnich przygotowaniach. Odległość między domami nie była duża, dlatego kobieta postanowiła pójść piechotą. Na miejsce jednak nie dotarła. Po drodze doszło do wypadku. Kierowca samochodu osobowego gwałtownie zjechał na pobocze i potrącił idącą kobietę. Sprawca na miejsce od razu wezwał karetkę pogotowia. Bardzo szybko o zdarzeniu dowiedziała się rodzina poinformowana przed jednego z sąsiadów, który był świadkiem wypadku. Poszkodowana krótkotrwale utraciła przytomność i dopiero w szpitalu doszło do niej co się stało. Po wykonaniu badań zdiagnozowano złamanie kości udowej jednej nogi oraz kości piętowej drugiej nogi. Obie kończyny zostały unieruchomione z pomocą gipsu. Kobieta przez kilka tygodni zmuszona była do leżenia. Bardzo ubolewała nad tym, że nie mogła uczestniczyć w ślubie i weselu syna. Miała też poczucie, że wypadek zepsuł ten ważny dzień i wciąż rozmyślała nad zdarzeniem. Poszkodowana przez okres rekonwalescencji nie była w stanie wykonywać codziennych obowiązków w pracach rolniczych. Cała odpowiedzialność spadła w tym zakresie na męża, który dodatkowo musiał opiekować się także żoną.

Uzyskanie odszkodowanie z polisy OC sprawcy

Kobieta postanowiła ubiegać się o odszkodowanie z pomocą poleconej kancelarii odszkodowawczej. Pierwszą decyzja kobieta otrzymała 8000 złotych tytułem wszystkich roszczeń. Po napisaniu odwołania oraz negocjacjach z ubezpieczycielem, kobieta otrzymała ponad 25500 złotych odszkodowania oraz zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Porada: Za utracone dochody, spowodowane brakiem możliwości wykonywania obowiązków zawodowych po wypadku, także możesz otrzymać otrzymać rekompensatę.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.