Potrącenie pieszej na pasach – odszkodowanie za wypadek

By | 17 stycznia 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków jest sytuacja, w której jeden kierowca zatrzymuje się przed pasami, aby przepuścić przechodnia, a drugi się nie zatrzymuje i dochodzi do potrąceń. Choć mandaty za takie sytuacje są dość wysokie, wciąż mamy do czynienia z takim zachowaniem kierowców. 17-letnia dziewczyna, w drodze do szkoły stała się ofiarą właśnie takiej sytuacji. Wypadek w ogromnym stopniu wpłynął na jej dalsze życie i plany.

Wyprzedzanie na pasach – wypadek komunikacyjny, potrącenie pieszej

17-letnia uczennica liceum szła do szkoły stałą trasą. Do wypadku doszło w momencie, kiedy jeden z kierowców ustąpił pierwszeństwa, a drugi wjechał na przejście, potrącając nastolatkę. Świadkowie zdarzenia wezwali karetkę pogotowia i poszkodowana została odwieziona do szpitala. Młoda kobieta doznała poważnych obrażeń w wypadku: złamanie kości szyjki ramiennej lewej oraz w konsekwencji – depresji pourazowej. Dziewczyna łączyła swoją przyszłość z muzyką i od lat ćwiczyła grę na instrumentach. Uraz znacznie ograniczył jej możliwości, ponieważ złamanie było na tyle skomplikowane, że ręka nigdy nie będzie tak sprawna, jak dawniej a co za tym idzie – nie będzie mogła w równym stopniu doskonalić swoich umiejętności. Wypadek odbił się także na wynikach w nauce. Załamana dziewczyna nie widziała sensu w zdobywaniu dobrych ocen i utrzymywaniu pozytywnych relacji z rówieśnikami.

Odszkodowanie z polisy OC sprawcy za wypadek spowodowany wyprzedzaniem na pasach

Rodzice dziewczyny powierzyli sprawę odszkodowania dla córki kancelarii odszkodowawczej. Pierwsza decyzja nie była satysfakcjonująca. Poszkodowana otrzymała zaledwie 4000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz 1500 złotych zwrotu kosztów leczenia i zniszczonej odzieży. W wyniku negocjacji podpisano ugodę w wyniku której kwota znacznie wzrosła: 31500 tytułem całości roszczeń: zadośćuczynienia oraz odszkodowania.

Porada: Pierwsze decyzje ubezpieczycieli zwykle wskazują zaniżenie kwoty. Warto się odwoływac i negocjować z ubezpieczycielem.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.