Potrącenie na poboczu drogi – trwały uszczerbek na zdrowiu i odszkodowanie

By | 31 marca 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Brak chodników przy rzadko uczęszczanych drogach, to częsta przyczyna wypadków. Kierowca nie zawsze zachowuje w takich miejscach należytą ostrożność, a przecież zdarza się, że ludzie są zmuszeni do przejścia poboczem drogi. Panu Krzysztofowi, podczas powrotu z odwiedzin od znajomych przydarzył się taki wypadek. Skutkiem zdarzenia był trwały uszczerbek na słuchu.

Pieszy potrącony na poboczu

Mężczyzna wypił u znajomych dwa piwa i do domu postanowił wrócić piechotą. Odległość między punktami wynosiła około pięciu kilometrów i mężczyzna doszedł do wniosku, że taki spacer dobrze mu zrobi. Kiedy przeszedł kilkaset metrów doszło do wypadku. Samochód jadący ze zbyt duża prędkością potrącił mężczyznę. Na miejscu zjawiła się policja i karetka pogotowia, która zabrała rannego do szpitala. Obrażenia okazały się rozległe: uraz ramienia i stawu skokowego, uraz przewodu słuchowego oraz oraz wraz z licznymi ranami głowy i twarzy. Po kilku tygodniach od wypadku nie było już wątpliwości, że uszkodzony przewód będzie wpływał na zdolność prawidłowego słyszenia już do końca życia. Pierwsze tygodnie po wypadku były ciężkie dla poszkodowanego i całej jego rodziny, która troskliwie się nim w tym czasie opiekowała.

Droga do uzyskania odszkodowania

Mężczyzna zdecydował, że nie będzie ubiegał się o odszkodowanie na własną rękę i zlecił swoją sprawę firmie odzyskującej odszkodowania. Mężczyzna otrzymał należne odszkodowanie, jednak kwota została potracona o 40%. Ubezpieczyciel zbadał sprawę i uznał, że mężczyzna przyczynił się do powstania szkody, bo nie trzymał się samej krawędzi jezdni. Po odtrąceniu poszkodowany i tak otrzymał 13500 złotych tytułem zadośćuczynienia oraz odszkodowania,

Porada: Towarzystwo ubezpieczeniowe może zarzucić przyczynienie się do szkody. Jednak obowiązek udowodnienia tego przyczynienia, leży po stronie ubezpieczyciela.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.