Poważny wypadek motocyklowy – odszkodowanie z polisy NNW

By | 11 maja 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Motocykliści narażeni są dużo większe obrażenia w razie wypadku drogowego. Nie osłania ich kabina samochodu, a jedynie specjalne ubrania, które przy dużym uderzeniu nie są w stanie zamortyzować upadku z pojazdu. Poszkodowany motocyklista doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku na motocyklu, wskutek czego był sparaliżowana od pasa w dół. Odszkodowanie otrzymał z polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Okoliczności wypadku drogowego

motorbike accidentMężczyzna wraz z kolegami, wybrał się na wycieczkę motocyklową. Kiedy tylko pogoda sprzyjała, znajomi motocykliści, chętnie wspólnie wyjeżdżali na wycieczki. Wypadek przydarzył się podczas jeden z nich, w czerwcową, ciepła sobotę. Mężczyzna, który jechał jako pierwszy, tuż za zakrętem, zauważył śmieci na drodze w postaci szkła i kamieni. Podejmując próbę wyminięcia przeszkody, mężczyzna nie zapanował nad motocyklem i wpadł do rowu porośniętego trawą oraz krzakami. W wyniku wypadku, poszkodowany motocyklista doznał bardzo poważnego uszczerbku na zdrowiu – uszkodzenia kręgosłupa oraz rdzenia kręgowego. W wyniku doznanych obrażeń, mężczyzna jest sparaliżowany od pasa w dół i porusza się na wózku inwalidzkim. Poszkodowany uważa, że przyczyną wypadku były nieusunięte śmieci na drodze oraz brak odpowiedniego oznakowania mówiącego o tym, że odcinek trasy zawiera wiele gwałtownych zakrętów.

Odszkodowanie z polisy NNW

Mężczyzna był ubezpieczony w pracy dodatkową polisą od następstw nieszczęśliwych wypadków. Wypadek całkowicie uniemożliwił mu wykonywanie pracy zawodowej. Ponieważ ubezpieczyciel znacznie zaniżył kwotę odszkodowania przy samodzielnym składaniu wniosku, poszkodowany mężczyzna zwrócił się o pomoc do kancelarii odszkodowawczej. W wyniku ugody, poszkodowanemu przyznano 50000 złotych tytułem wszystkich roszczeń – odszkodowania i zadośćuczynienia.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.