Próba uniknięcia czołowego zderzenia i wypadek – odszkodowanie z UFG

By | 24 stycznia 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Wyprzedzanie kilku samochodów na raz to prawdziwa zmora polskich dróg. To bardzo częsta przyczyna tragicznych, a nawet śmiertelnych wypadków. 34-letnia rehabilitantka i matka dwójki dzieci doznała poważnych obrażeń na skutek obrażeń odniesionych w wypadku komunikacyjnym. Poszkodowana na długi czas straciła możliwość wykonywania zawodu ze względu na uraz kręgosłupa. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia a kobieta otrzymała odszkodowania z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Wypadek komunikacyjny – niedozwolone wyprzedzanie przez nieznanego sprawcę

Kobieta wracała z pracy własnym samochodem. W pewnym momencie zobaczyła, że samochód wyprzedzający zjechał na przeciwny pas i jedzie wprost na jej auto. Próbując uniknąć czołowego zderzenia kobieta gwałtownie skręciła w prawo, straciła panowanie nad kierownicą, w wyniku czego samochód obrócił się wokół własnej osi i z dużą siłą uderzył w stojące drzewo. Kobieta poczuła ból głowy i pleców. Ratownicy medyczni przybyli na wezwanie świadka zdarzenia mieli problem z wyciągnięciem poszkodowanej z samochodu. Kobieta została odwieziona do szpitala, gdzie rozpoznano stłuczenie głowy oraz złamanie kręgu szyjnego. Powikłaniem złamania kręgosłupa był brak czucia w prawej dłoni. Poszkodowana przez dziesięć tygodni po wypadku zmuszona była do noszenia kołnierza ortopedycznego. Przez rok nie mogła wrócić do pracy zawodowej. Kobieta samotnie wychowywała dwójkę dzieci, dlatego bardzo martwiła ja sytuacją finansową. Przez rok po wypadku korzystała z porad psychologa oraz regularnie odwiedzała neurologa.

Odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego

kobieta nie zdawała sobie sprawy z tego, że nawet jeśli sprawca pozostał niezidentyfikowany – może ubiegać się o odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. O tym dowiedziała się przypadkiem i zaangażowała firmę odszkodowawczą. Dzięki doświadczeniu radców prawnych, poszkodowana otrzymała 15000 złotych tytułem zadośćuczynienia oraz 300 złotych zwrotu kosztów zniszczonej odzieży.

Porada: Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny to instytucja, która wypłaca odszkodowania w przypadku kiedy sprawca pozostał niezidentyfikowany lub nie miał wykupionej obowiązkowej polisy OC.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.