Problem z uzyskaniem odszkodowania z polisy NNW

By | 31 marca 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Zwykły błąd ludzki może doprowadzić do poważnych problemów z uzyskaniem należnego odszkodowania. W takich sytuacjach nie należy się poddawać, tylko badać sprawę i walczyć do końca – nawet z prawną pomocą. Sytuacja dotyczy wdowy po tragicznie zmarłym mężu, która miała problem z uzyskaniem odszkodowania z polisy NNW.

Śmiertelny wypadek drogowy

Mężczyzna wracał z delegacji, kiedy doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku czołowego zderzenia odniósł bardzo rozległe obrażenia i poniósł śmierć na miejscu. Żona tragicznie zmarłego bardzo przeżyła śmierć męża. Małżeństwem byli dopiero od kilku lat i właśnie planowali przenosiny z niewielkiego mieszkania w bloku do własnego domu na obrzeżach miasta. Tragiczne zdarzenie wpłynęło na całe życie kobiety – począwszy od głębokiej żałoby i traumy, skończywszy na problemach finansowych, które pojawiły się wraz ze śmiercią męża. Mężczyzna miał wykupioną polisę NNW. Przez kilka pierwszych tygodni, kobieta naturalnie nie miała głowy do spraw odszkodowań. Była pogrążona w głębokiej żałobie. Dopiero po interwencji rodziny, która uznała, że wdowa musi poukładać wiele spraw, poszkodowana wystosowała wniosek do ubezpieczyciela. Niestety, po kilku dniach przyszła decyzja odmowna. Ubezpieczyciel argumentował, że wypłata odszkodowania nie jest możliwa ponieważ wypadek zdarzył się kilka dni po upłynięciu ważności polisy. Poszkodowana nie mogła w to uwierzyć. Znała męża dobrze i widziała, że ten nigdy nie zaniedbywał takich spraw i był bardzo skrupulatny pod tym względem.

Błąd agenta – wyjaśnienie sprawy i odszkodowanie

Kobieta uznała, że sprawę trzeba wyjaśnić. Jednak nie chciała być samotna w tych działaniach i o pomoc poprosiła profesjonalną firmę odzyskującą odszkodowania. Bardzo szybko okazało się, że winnym jest agent, który nie wysłał dokumentów do centrali na czas. Finalnie, kobieta otrzymała 100000 złotych odszkodowania przewidzianych w razie nieszczęśliwych wypadków.

Porada: Polisa NNW ma za zadanie m.in. zabezpieczyć rodzinę zmarłego w wypadku przed problemami finansowymi. Nigdy nie zadowalaj się jedną odmowną odpowiedzią!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.