Przypadkowa ofiara wypadku komunikacyjnego i odszkodowanie z OC sprawcy

By | 30 grudnia 2016
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

W wyniku zderzenia dwóch aut doszło do uszkodzenia sygnalizatora świetlnego, który spowodował obrażenia u przypadkowej kobiety próbującej przejść na drugą stronę jezdni. W wyniku wypadku kobieta doznała szeregu urazów. Poszkodowana uzyskała odszkodowanie z polisy odpowiedzialności cywilnej sprawcy wypadku.

Okoliczności nietypowego wypadku

Kobieta wysiadła z tramwaju i skierowała się w stronę przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Oczekiwała na zielone światło które umożliwi jej bezpieczne przejście na drugą stronę. W tym momencie na skrzyżowaniu doszło do zderzenia dwóch samochodów. Kierowca jednego z nich nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu drugiemu pojazdowi i doszło do zderzenia. W wyniku uderzenia, jeden z samochodów uderzył w sygnalizację świetlną, która rozpadła się, a jej części spadły na kobietę. Kobieta doznała krótkotrwałej utraty przytomności a na miejsce wezwano policje i karetkę pogotowia, która zabrała poszkodowana do szpitala. Na miejscu opatrzono i zszyto rany oraz przepisane środki przeciwbólowe. W wyniku wypadku kobieta doznała ran i obrażeń głowy, czego skutkiem były pourazowe bóle głowy, utrudniające codzienne funkcjonowanie. Kilka odłamków sygnalizatora poraniło kobiecie twarz, przez co pozostały szpecące blizny.

Ku uzyskaniu odszkodowania

Kobieta czuła się poszkodowana i miała poczucie niesprawiedliwości. W żaden sposób nie przyczyniła się do wypadku i słusznie uważała, że powinna wystąpić o odszkodowanie. O pomoc w załatwieniu formalności zgłosiła się do poleconej kancelarii odszkodowawczej. W wyniku sprawnego działania i negocjacji radców prawnych udało się uzyskać adekwatna do obrażeń kwotę. Poszkodowana otrzymała 200 złotych odszkodowania oraz 10000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Porada: Jeśli rozważasz przekazanie sprawy kancelarii odszkodowawczej – zrób to na samym początku postępowania. Błędnie sporządzone roszczenie może przekreślić szansę na uzyskanie wysokiego odszkodowania.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.