Bardzo śliski chodnik i poważne złamanie – odszkodowanie od zarządcy

By | 30 stycznia 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Styczeń to najmroźniejszy miesiąc w roku. To najczęściej wtedy dochodzi do wypadków spowodowanych zaniedbaną i śliską nawierzchnią. Zarządca ma obowiązek dbać o nawierzchnię w stopniu umożliwiającym bezpieczne poruszanie się przechodniów. Jeśli warunki pogodowe sprzyjają powstawaniu gołoledzi lodu, zarządca powinien dbać o nią poprzez posypanie piaskiem lub solą. 27-letnia kobieta doznała poważnego złamania na skutek upadku na bardzo śliskim chodniku.

Wypadek na śliskim chodniku – poważne złamanie

Kobieta urwała się z pracy i wraz z mężem miała iść do urzędu miasta. W odległości kilkudziesięciu metrów od celu zdarzył się wypadek. Chodnik był tak śliski, że pomimo wsparcia męża, kobieta nie utrzymała równowagi i mocno przewróciła się na chodnik. Upadek był na tyle niefortunny, że po badaniach rozpoznano skomplikowane złamanie wymagające operacji zespolenia kości. Kobieta przez pół roku przebywała na zwolnieniu lekarskim i wymagała, szczególnie na początku, opieki rodziny w zakresie robienia zakupów, codziennej toalety i przygotowywania posiłków. To był trudny czas dla poszkodowanej, która sporo nacierpiała się nie tylko w wymiarze fizycznym, ale także psychicznym. Wypadek nie zdarzył się z winy poszkodowanej,a z zaniedbania zarządcy, który dopuścił do złego stanu chodników i tym samym spowodował niebezpieczeństwo dla przechodniów.

Odszkodowanie z polisy OC zarządcy dróg i chodników

Z pomocą profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej, poszkodowana zdecydowała się ubiegać o odszkodowanie. Ustalono ubezpieczyciela oraz numer polisy zarządcy odpowiedzialnego za stan chodników. W pierwszej decyzji ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania twierdząc, że zarządca sypał rano piaskiem chodniki. Po napisaniu odwołania i negocjacjach, poszkodowanej kobiecie przyznano odszkodowanie: 15000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz zwrotu kosztów poniesionych w wyniku wypadku.

Porada: W nietypowych sytuacjach, warto od razu zgłosić się do profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej. Źle sporządzone roszczenie może przekreślić szansę na odszkodowanie lub znacznie je zmniejszyć.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

One thought on “Bardzo śliski chodnik i poważne złamanie – odszkodowanie od zarządcy

  1. Pingback: Niezabezpieczona studzienka kanalizacyjna – wypadek i odszkodowanie - Poradnik Mediatora

Comments are closed.