Stara wycieraczka przyczyną wypadku z zaniedbania – odszkodowanie z polisy sprawcy

By | 29 grudnia 2016
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Ciekawym przypadkiem i wcale nierzadko występującym są wypadki spowodowane zaniedbaniem lub zaniechaniem właściciela posesji, posiadłości, terenu lub sklepu. Wielu ludzi staje się ofiarami nie tylko śliskich lub starych chodników, ale także starych podłóg, nieuprzątniętych schodów lub… starych wycieraczek. Doznając obrażeń ciała w wypadku spowodowanym czyimś zaniedbaniem – możesz ubiegać się o odszkodowanie.

Wycieraczka przyczyną upadku i obrażeń

Ludzi, którzy przewracają się na ulicy często nazywamy „niezdarami”. To krzywdząca opinia, bo nie zawsze możemy spodziewać się „pułapki” w miejscu, które zazwyczaj bywają bezpieczne. Wejście do sklepu raczej nie kojarzy się ze szczególnym zagrożeniem, a jednak i w tym miejscu zdarzają się nieszczęśliwe wypadki. Pani Marta, 33-letnia kobieta, przed pójściem do pracy miała zamiar zrobić zakupy. Niestety, przed wejściem leżała stara wycieraczka, o którą kobieta zahaczyła noga i w efekcie upadła na prawą stronę ciała. Nieznośny ból w prawym barku spowodował, że kobieta porzuciła myśl o pójściu do pracy i uprzedzając przełożonego, prosto ze sklepu pojechała na szpitalną izbę przyjęć. Zdiagnozowano złamanie guzka większej kości ramiennej. Uraz wymagał założenia opatrunku gipsowego na 3 tygodnie. Poszkodowana w tym czasie przebywała na zwolnieniu lekarskim.

Odszkodowanie z polisy OC sklepu

Jeszcze tego samego dnia wieczorem, kobieta poszła do sklepu w którym zdarzył się wypadek i poinformowała kierownika o obrażeniach spowodowanych upadkiem. Poszkodowana doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że winę za zdarzenie ponosi sklep, dlatego też po ściągnięciu opatrunku gipsowego kobieta zgłosiła swoją sprawę do kancelarii odszkodowawczej. W pierwszej decyzji poszkodowana otrzymała 4000 złotych tytułem zadośćuczynienia i odszkodowania. Po odwołaniu kwota znacznie wzrosła i ostatecznie kobieta otrzymała 8800 złotych tytułem wszystkich roszczeń.

Porada: Odszkodowanie z tytułu wypadku z zaniedbania zwyczajnie należy się osobie, która doznała obrażeń. Jest to prawna forma rekompensaty za doznaną krzywdę.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.