Uderzenie w tył samochodu i konsekwencje zdrowotne

By | 27 czerwca 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Wypadki spowodowane brakiem zachowania bezpiecznej odległości zdarzają się bardzo często. Czasami są to niegroźne kolizje, które skutkują jedynie lekkim wgnieceniem samochodu, jednak wcale nie rzadziej zdarza się, że mają one większe konsekwencje dla zdrowia podróżujących. Pani Anna jechała jako pasażer samochodem osobowym, kiedy w tył samochodu wjechał inny samochód.

Wypadek spowodowany nieuwagą kierowcy

Pani Anna wracała z cmentarza razem ze swoją mama i bratem. Samochód prowadził mężczyzna. Kiedy kierowca nacisnął hamulec, jadący za nimi kierowca samochodu osobowego zagapił się i uderzył w tył samochodu którym podróżowała cała trójka. Najbardziej ucierpiała pani Anna, która jechała z tyłu. Na miejsce zdarzenia zostało wezwane pogotowie oraz policja. Karetka zabrała kobietę do najbliższego szpitala gdzie udzielono jej pierwszej pomocy oraz zdiagnozowano obrażenia. Zdiagnozowano uraz głowy oraz kręgosłupa na odcinku szyjnym. Zalecono noszenie kołnierza ortopedycznego przez 6 tygodni oraz kontrolę w poradni ortopedycznej. Kobieta wróciła do domu, ale dużo czasu musiało upłynąć zanim wróciła do codziennego, normalnego funkcjonowania. Kołnierz bardzo ograniczał ruchy, a dodatkowo przy każdym schyleniu głowy, dochodziły bóle kręgosłupa i zawroty głowy. Na początku kobieta potrzebowała pomocy w codziennych czynnościach takich jak toaleta i mycie. Po ściągnięciu kołnierza poddała się rehabilitacji, jednak kilka miesięcy minęło zanim wróciła do zdrowia. Najgorsza dla poszkodowanej była niepewność: o zdrowie, o pracę. Na zwolnieniu lekarskim przebywała przez 4 miesiące.

Odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku

Kobieta po powrocie do pracy rozmawiała z koleżanką, która dwa lata wcześniej również ubiegała się o odszkodowanie z powodu podobnego wypadku. Pani Anna zgłosiła się do poleconej przez koleżankę kancelarii. W wyniku podpisanej ugody, poszkodowana otrzymała 7700 złotych tytułem wszystkich roszczeń: odszkodowania, zadośćuczynienia oraz zwrotu poniesionych kosztów leczenia.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.