Wymuszenie pierwszeństwa, obrażenia pasażerki i odszkodowanie

By | 23 maja 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

49-letnia pani Klara, doznała obrażeń ciała podczas podróży ze swoja synową. W czasie jazdy doszło do wypadku, którego winnym był inny uczestnik ruchu drogowego, wymuszający pierwszeństwo na drodze. W wyniku zdarzenia poszkodowana pasażerka doznała obrażeń ciała i wymagała hospitalizacji. Otrzymała stosowne odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku.

Wypadek drogowy z powodu wymuszenia

Pani Klara poprosiła synową o zawiezienie do mechanika, gdzie tego dnia miała odebrać swój samochód. Kobieta usiadła na siedzeniu pasażera. Kilkaset metrów od celu doszło do wypadku. Kierowca samochodu osobowego, nie rozglądając się uważnie, znienacka skręcił w lewo i doszło do uderzenia w bok samochodu sprawcy. Kobieta prowadząca pojazd, tuż po uderzeniu, nie zapanowała nad kierownicą i uderzyła w słupek. W wyniku zdarzenia została poszkodowana 49-letnia pasażerka, która doznała wstrząśnienia mózgu, rany szarpanej głowy oraz urazu klatki piersiowej. W wyniku doznanych obrażeń, poszkodowana pozostała w szpitalu przez 7 dni, gdzie założono jej szwy i dokonywano obserwacji. Po wypisaniu ze szpitala, poszkodowana czuła się obolała, odczuwała także strach przed ponowną jazdą samochodem. W tym czasie potrzebowała wsparcia i opieki rodziny, była zmuszona zrezygnować ze swoich codziennych zajęć przez około 3 tygodnie.

Odszkodowanie z polisy OC sprawcy – droga polubowna

Dość szybko, bo już kilka tygodni po zdarzeniu, kobieta zdecydowała, że będzie ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku. Wiedziała, że samodzielne starania mogą spowodować zaniżenie odszkodowania, dlatego zdecydowała się skorzystać z usług kancelarii odszkodowawczej. W wyniku sprawnie poprowadzonych formalności i profesjonalnie sporządzonego roszczenia, kobieta otrzymała 5000 złotych tytułem wszystkich roszczeń, w tym 3500 złotych zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz 1500 złotych odszkodowania.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

One thought on “Wymuszenie pierwszeństwa, obrażenia pasażerki i odszkodowanie

  1. Pingback: Samochód wpadł w poślizg i uderzył w inny pojazd. Odszkodowanie - Poradnik Mediatora

Comments are closed.