Wypadek komunikacyjny na drodze osiedlowej – odszkodowanie

By | 3 lutego 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Duże prędkości i brawura nie są konieczne do spowodowania wypadku w którym ucierpi człowiek. Kierowca samochodu osobowego nie zachował należytej ostrożności i wyjeżdżając z ze swojej posesji, najechał przechodzącej kobiecie na nogę. Skutki wypadku były dotkliwe dla poszkodowanej. Otrzymała odszkodowanie z polisy OC sprawcy na drodze polubownej.

Niecodzienny wypadek podczas spaceru

Kobieta wybrała się porankiem na zakupy. Wybrała tą sama drogę co zawsze – spokojne miejsce z chodnikiem, wzdłuż którego postawiono domy. Kiedy przechodziła między domami, doszło do wypadku. Wyjeżdżający ze swojej posesji kierowca samochodu osobowego, nie zauważył przechodzącej kobiety i uderzył kołem w jej nogę. Poszkodowana zaczęła krzyczeć i sprawca natychmiast wezwał karetkę pogotowia, która zabrała poszkodowaną do szpitala, gdzie rozpoznano skomplikowane złamanie goleni. Konieczna była operacja oraz dość długi, bo 14-dniowy pobyt w szpitalu. Po powrocie do domu, kobieta musiała oszczędzać nogę i jak najmniej chodzić. Po tym czasie noga poddawana była rehabilitacji. Sytuacja była trudna dla kobiety, bo od kilku lat zajmowała się domem i przede wszystkim – opieką nad chorym bratem. W tej sytuacji kobieta sama wymagała pomocy przez dość długi czas i nie była w stanie wykonywać swoich codziennych obowiązków.

Trzy etapy walki o odszkodowanie z polisy OC sprawcy

Kobieta podjęła decyzję o ubieganiu się o odszkodowanie. Aby uzyskać adekwatną kwotę, skorzystała z usług firmy odszkodowawczej. Odszkodowanie wypłacono w trzech etapach. Najpierw przyznano kobiecie zaledwie 1500 złotych. Po odwołaniu i dosłaniu potrzebnych dokumentów przyznano kobiecie 25000 złotych zadośćuczynienia i 2000 złotych pozostałych kosztów. Dzięki sprawnym negocjacjom, poszkodowana ostatecznie otrzymała 35000 złotych tytułem wszystkich roszczeń: zadośćuczynienia, zwrotu kosztów opieki i leczenia.

Porada: W pierwszej decyzji ubezpieczyciele często zaniżają odszkodowanie. Profesjonalista wie, co zawrzeć w odwołaniu, aby kwota była adekwatna.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.