Wypadek na prywatnej posesji – odszkodowanie z polisy OC właścicielki

By | 19 stycznia 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Zdarzenia, które przecież mają miejsce, ale rzadko kiedy dochodzi do ubiegania się o odszkodowania, to wypadki na terenie prywatnych posesji. 43-letnia kobieta, przyszła do znajomej na jej zaproszenie. Wizyta zakończyła się nieprzyjemnie, bo zanim zdążyła wejść do domu – doszło do wypadku wskutek którego, poszkodowana złamała rękę. Odszkodowanie udało się uzyskać z polisy OC właścicielki posesji, która doprowadziła do zaniedbania.

Wypadek na oblodzonych, prywatnych schodach – złamanie nadgarstka

Na zaproszenie koleżanki, 43-letnia kobieta udała się w odwiedziny. Mąż podwiózł ją pod bramę posesji i wrócił do domu. Kobieta weszła przez furtkę i skierowała się w stronę drzwi. Nic nie zapowiadało tego, co za chwile miało się wydarzyć, dlatego kobieta pewnie weszła na schody. Okazało się, że gospodyni umyła jej kilka minut wcześniej, przez co stały się niebezpiecznie śliskie. Poszkodowana potknęła się i w poczuła silny ból w nadgarstku. Zaczęła wołać gospodynię, która wybiegła i natychmiast zawiozła poszkodowaną do szpitala, gdzie po wykonaniu badań zdiagnozowano złamanie nadgarstka i czasowo założono gips. Kobieta w tym czasie nie mogła wykonywać swoich obowiązków w domu i jak osoba aktywna, bardzo przyzywała ten fakt.

Odszkodowanie z polisy OC właścicielki posesji

Gospodyni, która chciała przyjąć gościa owego feralnego dnia, na szczęście miała wykupiona polisę OC i sama zaproponowała koleżance, aby ta ubiegała się o odszkodowanie. Kobieta nie chciała działać sama, dlatego o pomoc poprosiła kancelarię odszkodowawczą. Już pierwsza decyzja ubezpieczyciela była satysfakcjonująca. Poszkodowana, za obrażenia doznane w wyniku wypadku, otrzymała 5000 złotych tytułem zadośćuczynienia i 300 złotych tytułem odszkodowania. Relacje między koleżankami także nie pogorszyły się z powodu wypadku. Obecnie kobieta czuje się dobrze i ręka wróciła do dawnej sprawności.

Porada: Za zaniedbanie zawsze ktoś odpowiada. Jeśli wypadek zdarzył się na terenie prywatnej posesji – także możesz ubiegać się o odszkodowanie.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.