Wypadek w rolnictwie – obrażenia spowodowane wadliwą siekierą

By | 29 grudnia 2016
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Wypadki w rolnictwie najczęściej spowodowane są obcowaniem z dużymi maszynami. Nie zawsze jednak, bo czasem do poważnych obrażeń może doprowadzić zwykła drabina lub wadliwa siekiera. Ta druga stała się przyczyną poważnego urazu. Wypadek miał miejsce na terenie gospodarstwa córki poszkodowanego. Mężczyzna otrzymał odszkodowanie z obowiązkowej polisy OC posesji.

Wadliwa siekiera i wypadek

57-letni mężczyzna pojechał do gospodarstwa swojej córki pomóc w rąbaniu drzewa na opał. Mąż kobiety przebywał za granicą i w razie potrzeby – w cięższych pracach pomagał jej ojciec. Podczas gdy właścicielka gospodarstwa zajmowała się w domu dziećmi, mężczyzna po przyjeździe niemal od razu zabrał się do pracy. Wziął do ręki siekierę i już przy drugim ruchu, ostrze wypadło z trzonu i uderzyło pracującego w rękę. Mężczyzna poczuł ostry ból i pobiegł do domu. Kobieta szybko załatwiła opiekę do dzieci i pojechała z poszkodowanym ojcem do szpitala, gdzie zdiagnozowano otwarte złamanie śródstawowe z uszkodzeniami stawów i rozcięgna prostownika kciuka. Z oczywistych powodów, przez kolejne tygodnie poszkodowany nie był w stanie pomagać córce ani wykonywać żadnych prac na terenie swojego gospodarstwa. Mężczyzna czuł się niepotrzebny i miał żal do córki, która, jak się potem okazało – wiedziała o tym, ze siekiera bylka w złym stanie, ale zapomniała o tym fakcie.

Odszkodowanie z obowiązkowej polisy OC rolniczej

Mężczyzna postanowił ubiegać się o odszkodowanie z rolniczej polisy OC córki. Kobieta starała się mu pomagać w czasie rekonwalescencji i sama namawiała go do podjęcia takich kroków. Poszkodowany uznał, że w tej sytuacji lepiej powierzyć sprawę profesjonalnej firmie odszkodowawczej. Radcy prawni przygotowali roszczenie odszkodowawcze i skompletowali niezbędne dokumenty. Już w pierwszej decyzji przyznano adekwatna do obrażeń kwotę. Poszkodowany otrzymał 6000 złotych tytułem odszkodowania i zadośćuczynienia.

Porada: wszyscy właściciele gospodarstw rolniczych mają obowiązek wykupienia polisy odpowiedzialności cywilnej. W razie wypadku na terenie gospodarstwa, poszkodowany może ubiegać się o odszkodowanie.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.