Wypadek w rolnictwie – odszkodowanie mogło być wyższe!

By | 24 stycznia 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Decydując się o ubieganie się o odszkodowanie przy współpracy z kancelarią, potrzeba pewnej woli zaufania i współpracy. W innym wypadku, nawet najlepszy prawnik nie będzie w stanie wyegzekwować należnej kwoty. Mężczyzna, który doznał obrażeń ciała w wyniku wypadku na terenie skupu owoców, nie potraktował poważnie współpracy. Odszkodowanie ostatecznie otrzymał, jednak kwota mogła być znacznie wyższa.

Wypadek na terenie skupu owoców – poważne obrażenia

Mężczyzna co roku sprzedawał swoje zbiory w miejscowym skupie. Znał właściciela bardzo dobrze – mieszkali niedaleko siebie i znali się także na gruncie zawodowym. Na miejscu, właściciel skupu poprosił mężczyznę, aby pomógł w ładowaniu owoców. Ten zgodził się i od razu zabrał się do pracy. Wszystko działo się w dość dużym pospiechu. Mężczyzna, za poleceniem właściciela, wszedł na widły wózka widłowego i ładował skrzynki bezpośrednio do samochodu. Widły o tej porze były już mokre i śliskie od owoców. W pewnym momencie mężczyzna poślizgnął się i z całą siła upadł plecami na betonową posadzkę. Karetka pogotowia odwiozła do do szpitala, gdzie zdiagnozowano skręcenie stawu skokowego, kompresyjne złamanie kręgu oraz złamanie kości piętowej. Mężczyzna spędził w szpitalu aż 12 dni. Kolejne tygodnie to był czas noszenia kołnierza ortopedycznego, usztywniania na nodze, które zmuszało poszkodowanego do leżenia w łóżku.

Czterokrotna odmowa ubezpieczyciela i ostatecznie przyznane odszkodowanie

Po roku czasu od wypadku, kiedy poszkodowany już względnie doszedł do siebie, postanowił ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC skupu w którym zdarzył się wypadek. Mężczyzna o pomoc przyszedł do kancelarii odszkodowawczej. W wyniku braku współpracy z kancelarią, ubezpieczyciel aż 4 razy odmówił wypłaty odszkodowania. Poszkodowany prawdopodobnie, podczas wywiadu środowiskowego nie chciał zaszkodzić właścicielowi skupu i przedstawił zupełnie inne zeznania niż podczas rozmowy z radcą prawnym. Ostatecznie, za piątym razem ubezpieczyciel przyznał odszkodowanie poszkodowanemu, jednak było ono zaniżone. Poszkodowany otrzymał 12000 złotych tytułem zadośćuczynienia i odszkodowania.

Porada: Polisa odpowiedzialności cywilnej chroni winnego przed odpowiedzialnością osobistą w kwestii wypłaty odszkodowania. Dlatego nie należy obawiać się, że szkodzi się winnemu w przypadku kiedy się go zna osobiście.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.