Wypadek w sklepie – odszkodowanie dla klientki

By | 11 maja 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Nawet zakupy w sklepie ze sprzętem gospodarstwa domowego mogą się okazać niebezpieczne. W jednej z popularnych sieci oferujących sprzęt RTV i AGD, doszło do niecodziennego wypadku. W wyniku zaniedbania personelu, jedna z klientek doznała obrażeń ciała. Kancelaria odszkodowawcza podjęła się sprawy i uzyskała dla poszkodowanej dość wysokie odszkodowanie przy dość niewielkich obrażeniach ciała.

Niecodzienny wypadek w codziennej sytuacji

Kobieta wybrała się do marketu ze sprzętem gospodarstwa domowego w celu wybrania zmywarki do nowego kompletu mebli. Nie miała zamiaru jeszcze niczego kupować, jej celem było zorientowanie się w cenach oraz funkcjonalności dostępnych sprzętów. Weszła na stosowny dział i zaczęła przyglądać się dostępnym modelom oraz porównywać funkcjonalność. Wystawiony sprzęt powinien był być odpowiednio zabezpieczony i nie powinien stwarzać niebezpieczeństwa dla klientów. Stało się jednak inaczej. Personel nie zadbał o zabezpieczenie zmywarek i podczas oglądania jednego z modeli pod zabudowę, zmywarka wysunęła się i uderzyła poszkodowaną w bark. Kobieta natychmiast zgłosiła wypadek u jednego z pracowników i pojechała na izbę przyjęć. Okazało się, że bark nie był złamany, ale w wyniku uderzenia, poszkodowana doznała urazu stawu barkowego z pourazowym zespołem bólowym. Kobieta postanowiła pójść na zwolnienie lekarskie i przez dwa tygodnia próbowała uporać się z bólem.

Odszkodowanie z polisy odpowiedzialności cywilnej sklepu

Kobieta doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że doszło do zaniedbania ze strony sklepu i powinna ubiegać się o odszkodowanie. Prowadzenie swojego przypadku postanowiła przekazać profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej. Lekarze nie przewidywali długotrwałych skutków wypadku i tak się faktycznie stało, bo poszkodowana już po kilku tygodniach doszła do całkowitej sprawności. W pierwszej decyzji przyznano 500 złotych tytułem zadośćuczynienia. Po odwołaniu sporządzonym przez radców prawnych, kwota wzrosła aż do 9000 złotych.

Porada: Sklepy i instytucje użyteczności publicznej najczęściej mają wykupione polisy OC. Nie musisz mieć wyrzutów sumienia z powodu ubiegania się o odszkodowanie za doznany wypadek.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.