Wypadek podczas wykonywania zadań służbowych

By | 30 grudnia 2016
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Podczas mycia podłogi na terenie szpitala, kobieta potknęła się o starą i wystającą płytkę PCV, w wyniku czego zwichnęła nadgarstek. Zaniedbanie zarządcy budynku doprowadziło do wypadku i zmusiło kobietę do leczenia oraz przebywania na zwolnieniu lekarskim. Z pomocą profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej, kobiecie udało się uzyskać odszkodowanie.

Wypadek w pracy

Kobieta pracowała w firmie sprzątającej od dwóch lat. W dniu wypadku zastąpiła koleżankę, która zwykle zajmowała się czystością na terenie miejskiego szpitala. Kobieta przyszła do pracy na ranna zmianę i sprzątanie rozpoczęła od mycia podłóg na ostatnim piętrze budynku. Korytarz o tej porze był raczej pusty. Kobieta myjąc podłogę nie zauważyła ubytku w podłogowej płytce i potknęła się. Kobieta poczuła ostry ból w nadgarstku i zostawiwszy miejsce pracy – udała się na izbę przyjęć gdzie zdiagnozowano zwichnięcie nadgarstka. Rękę unieruchomiono, podano środki przeciwbólowe i z zaleceniem odpoczynku wypisano do domu. Kobieta nie była w stanie w tym czasie pracować i musiała pójść na zwolnienie lekarskie.

Droga do odszkodowania

w tej sytuacji winnym był zarządca szpitala, który zaniedbując stan podłóg naraził personel oraz pacjentów na obrażenia. Kobieta wiedziała, że może ubiegać się w takiej sytuacji o odszkodowanie i postanowiła skorzystać z usług profesjonalnej firmy odszkodowawczej. Przygotowano roszczenie, skompletowano dokumentację oraz zrobiono zdjęcia zaniedbanej nawierzchni. Roszczenie zostało wysłane do ubezpieczyciela zarządcy szpitala. W wyniku negocjacji kobieta otrzymała 4200 złotych tytułem odszkodowania i zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Szpitalne podłogi wkrótce zostały wyremontowane a kobieta po 6 tygodniach wróciła do pracy.

Porada: Za wypadek w pracy nie zawsze odpowiedzialny jest pracodawca. W niektórych przypadkach odpowiedzialnym może być osoba lub instytucja zarządzająca danym terenem.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.