Wysokie odszkodowanie wyrokiem sądu

By | 31 marca 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Podczas jazdy samochodem, doszło do wypadku w którym sprawca zginął na miejscu, a poszkodowana doznała poważnych urazów ciała. Ubezpieczyciel znacznie zaniżył kwotę odszkodowania w postępowaniu polubownym i pomimo negocjacji – nie zdecydował się na podwyższenie kwoty. Sprawa trafiła przed sąd, a poszkodowana wyrokiem sadu otrzymała wysokie odszkodowanie.

Tragiczny wypadek

Wypadek zdarzył się w pogodne majowe popołudnie. Sprawca wypadku,wykonując manewr zawracania, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącej kobiecie, co doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Uderzenie było na tyle silne, że sprawca wypadku w wyniku odniesionych obrażeń, poniósł śmierć na miejscu. Kobieta została odwieziona do szpitala, gdzie w ciągu dwóch dni dokonano diagnozy. Kobieta miała złamany obojczyk, złamania kostki i uszkodzenie kości strzałkowo-piszczelowej. W wyniku doznanych obrażeń, poszkodowana przeszła operację zespolenia kości, a obojczyk unieruchomiono opatrunkiem gipsowym. Po dwóch miesiącach poszkodowana przeszła kolejna operację, podczas której zdjęto zespolenie. Okres rekonwalescencji znacznie się przedłużył. Kobieta przez prawie rok nie była w stanie wrócić do pracy, a w pierwszym okresie wymagała opieki najbliższych w zakresie podstawowych, codziennych czynności. Po wypadku ucierpiała także psychika poszkodowanej. Przez kilka miesięcy korzystała z pomocy psychologa oraz psychiatry. Wciąż nawiedzały ją koszmary senne, zwłaszcza te związane ze śmiercią sprawcy. Po wypadku pozostała asymetria w postawie, szpecące blizny na twarzy, a przede wszystkim dolegliwości bólowe .

Odszkodowanie z polisy OC sprawcy

Życie kobiety znacznie straciło na jakości po wypadku. Za namową rodziny postanowiła ubiegać się o odszkodowanie. Sprawę powierzyła kancelarii odszkodowawczej, głównie ze względu na spokój jakiego potrzebowała w tamtym czasie. Na etapie polubownej likwidacji szkody ubezpieczyciel bardzo zaniżył kwotę odszkodowania. Kobiecie przyznano jedynie ponad 13000 złotych tytułem wszystkich roszczeń. Kwota w stosunku do odniesionych szkód była rażąco niska, dlatego sprawa znalazła się przed sądem. Wyrokiem sadu, ubezpieczyciel wypłacił poszkodowanej 86000 złotych tytułem odszkodowania oraz zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Porada: Sprawy sadowe trwają znacznie dłużej niż uzyskanie odszkodowania na drodze polubownej, jednak najczęściej ta droga okazuje się skuteczna w przypadku uporczywego zaniżania kwoty odszkodowania.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.