Zaniedbanie personelu szpitala doprowadziło do obrażeń u noworodka

By | 30 grudnia 2016
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

W wyniku zaniedbań personelu medycznego, doszło do poparzenia noworodka na oddziale położniczym. Rodzice przez rok zmagali się z leczeniem syna i na szczęście wypadek nie pozostawił trwałych skutków zdrowotnych. Rodzice po czasie postanowili ubiegać się o odszkodowanie i udało się je uzyskać z polisy OC szpitala.

Zaniedbanie i błąd medyczny

Małżeństwo z 4-letnim stażem zdecydowało się na pierwsze dziecko. Ciąża przebiegała bez komplikacji, a przyszli rodzice z niecierpliwością wyczekiwali narodzin syna. Poród przebiegł prawidłowo. Chłopczyk urodził się duży i zdrowy. Bezpośrednio po porodzie, w wyniku nieuwagi i zaniedbania, noworodka poparzono w okolicach genitaliów chemiczną substancją. Młodzi rodzice przez pierwszy rok życia syna musieli poświęcać mu więcej uwagi i troski. Chłopczyk był marudny i płaczliwy i wymagał opieki w bardzo sterylnych warunkach oraz leczenia specjalnymi maściami. Po roku czasu zakończono leczenie, a wypadek szczęśliwie nie pozostawił negatywnych skutków zdrowotnych. Zdarzenie przysporzyło dziecku i jego rodzicom sporo cierpienia dlatego rodzice po zakończeniu leczenia syna zdecydowali, że będą walczyć o odszkodowanie za wypadek.

Udowodnienie winy i odszkodowanie na rzecz chłopca

Rodzice poszkodowanego dziecka zdecydowali się zaangażować profesjonalna kancelarię odszkodowawczą. Sprawy związane z błędami medycznymi do dość trudne przypadki, jednak w tym wypadku dość szybko udało się udowodnić winę personelu. Na drodze przedsądowej udało się uzyskać na rzecz chłopca 12000 złotych. Biorąc pod uwagę, że obrażenia nie spowodowały uszczerbku na zdrowiu i po wyleczeniu chłopiec wrócił do zdrowia i rozwijał się normalne – kwota była adekwatna do odniesionych obrażeń. Rodzice dziecka byli usatysfakcjonowani, choć z pewnością cała sytuacja obniżyła ich zaufania do służby zdrowia.

Ciekawostka: W Polsce coraz więcej osób ubiega się o odszkodowanie za doznane obrażenia lub uszczerbek na zdrowiu wynikły z błędu medycznego.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.