Znacznie obniżona kwota odszkodowania – nigdy nie wsiadaj do auta z pijanym kierowcą!

By | 31 marca 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Kiedy świadomie decydujesz się na jazdę z pijanym kierowcą – ubezpieczyciel ma podstawy aby obniżyć kwotę należnego Ci odszkodowania po wypadku. Z pozoru niegroźne dwa piwa stały się powodem zdarzenia drogowego, w którym znacznie ucierpiał pasażer. Mężczyźnie potrącono spora cześć należnego odszkodowania.

Wypadek spowodowany alkoholem – poszkodowany pasażer

Dwóch kolegów, bezpośrednio po pracy postanowili wejść do pobliskiego baru na piwo i piłkarzyki. Na miejscu spędzili około 2 godzin po czym uznali, że czas wracać do domu. Bez większego zastanowienia mężczyźni wsiedli do samochodu i ruszyli w stronę swoich domów. Na miejsce jednak nie dojechali. Po drodze zdarzył się wypadek. Kierowca bardzo gwałtownie wjechał w zakręt i nie zapanował nad pojazdem, który w efekcie zaczął dachować. Wypadek wyglądał bardzo groźnie. Na miejsce przyjechała policja i karetka pogotowia, która zabrała obu mężczyzn do szpitala. Najbardziej ucierpiał pasażer, który doznał rozległych obrażeń, m.in. Złamania oczodołu i szczęki, urazu głowy wraz ze wstrząśnieniem mózgu, połamania żeber, urazu płuca, złamania kości krzyżowej i jednego kręgu. Mężczyzna był w złym stanie, a leczenie i rekonwalescencja trwały bardzo długo. Z powodu wypadku ucierpiała cała rodzina mężczyzny, który najpierw przebywał na zwolnieniu lekarskim, a potem jedynie na zasiłku. Żona poszkodowanego nie zarabiała wiele, a małżeństwo wspólnie wychowywało dwójkę dzieci. Mężczyzna postanowił ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku, czyli swojego kolegi.

Duże potrącenie za przyczynienie się do szkody

Poszkodowany przekazał sprawę kancelarii odszkodowawczej. Jednak zeznania świadków oraz zbadanie zdarzenia pozwoliło ubezpieczycielowi stwierdzić, że mężczyzna był świadom tego, że kierowca był pod wpływem alkoholu, a pomimo tego zdecydował się z nim jechać. Po 70% odtrąceniu kwoty wszystkich świadczeń, poszkodowany otrzymał 3300 złotych.

Porada: Decydując się na jazdę z nietrzeźwym kierowcą, ryzykujesz nie tylko życie i zdrowie, ale także utratę znacznej części rekompensaty po wypadku

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.