Fizyczne i psychiczne skutki wypadku komunikacyjnego – odszkodowanie z UFG

By | 6 sierpnia 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

45-letni rowerzysta, jadąc do pracy, został potracony przez kierowcę samochodu osobowego, który nie udzielił pomocy poszkodowanemu i uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowany nie doznał poważnych obrażeń, jednak bardzo ucierpiał psychicznie po zdarzeniu i miał problem, aby ponownie jeździć rowerem, a nawet poruszać się po chodnikach.

Wypadek i zachowanie sprawcy

Pan Jan jechał rano do pracy rowerem. Jednoślad był zawsze jego głównym środkiem transportu i używał go nawet zimą. Było przed 6 rano. Kierowca samochodu osobowego, który wyjechał zza zakrętu, nie zachował odpowiedniej ostrożności i zahaczył o kierownicę roweru, co spowodowało jego upadek na jezdnię i odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna był przytomny. Z pomocą telefonu komórkowego skontaktował się z żoną, która najszybciej jak to możliwe zorganizowała samochód od sąsiada i przyjechała na wskazane miejsce. Zabrała męża do szpitala. Na szczęście nic poważnego się nie stało, mężczyzna doznał stłuczeń i otarć naskórka. Przez kolejne dni odpoczywał zgodnie z zaleceniami w domu. W tym czasie poszkodowanym zajmowała się żona, która zgodnie z lekarskimi wskazaniami masowała potłuczone miejsca oraz smarowała otarcia maściami. Mężczyzna po tygodniu musiał wrócić do pracy, jednak miał spore obawy przed jeżdżeniem rowerem. Idąc chodnikiem nie czuł się komfortowo i wciąż podświadomie oczekiwał potrącenia.

Odszkodowanie dla rowerzysty z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego

Mężczyzna nie zdawał sobie sprawy z możliwości ubiegania się o odszkodowania w sytuacji, w której sprawca zdarzenia uciekł. O tym dowiedział się po dwóch miesiącach od spotkanego przypadkowo znajomego. Poszkodowany postanowił ubiegać się o odszkodowanie, jednak w tym celu skorzystał z usług kancelarii Mediator. Z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego otrzymał 3000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz odszkodowania.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.