Niezabezpieczona studzienka kanalizacyjna – wypadek i odszkodowanie

By | 3 sierpnia 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Do wypadku doszło podczas wykonywania czynności służbowych przez dwóch policjantów. Jeden z funkcjonariuszy doznał obrażeń ciała na skutek zaniedbania zarządcy dworca PKP. Poszkodowany otrzymał odszkodowanie z polisy OC zarządcy. Zobaczcie jaki przebieg miała ta historia.

Wypadek podczas wykonywania obowiązków służbowych

Dwóch policjantów na służbie, legitymowało nocą nieletnich przebywających na dworcu PKP. Podczas gdy jeden z funkcjonariuszy jeszcze kończył legitymować jedną z osób, drugi udał się już w kierunku kolejnej grupki młodych ludzi. Droga była słabo oświetlona i nie było widać, że studzienka kanalizacyjna jest pozbawiona włazu. Mężczyzna nieświadomie wpadł wprost do studzienki. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia oraz straż pożarną, która pomogła wyciągnąć poszkodowanego ze studzienki. Mężczyzna doznał urazu głowy, urazu kręgosłupa, licznych zadrapań i otarć naskórka oraz urazów stawu kolanowego oraz łokciowego. Leczenie trwało ponad rok, ponieważ mężczyzna wciąż uskarżał się na bóle i zawroty głowy i konieczne było wdrożenie również leczenia neurologicznego. Przez 5 tygodni noga była unieruchomiona – najpierw gipsem, a potem ortezą. Do pracy mężczyzna powrócił po trzech miesiącach zwolnienia lekarskiego, przy czym nadal w tym czasie uczęszczał na rehabilitację.

Odszkodowanie od zarządcy dworca

Studzienka, do której wpadł policjant nie była w żaden sposób oznakowana ani zabezpieczona. W pobliżu nie znajdowała się nawet tabliczka informująca o zagrożeniu. Zarządca terenu dopuścił się zatem zaniedbania. Roszczenie odszkodowawcze, sporządzone przez kancelarię Mediator, zostało wysłane do ubezpieczyciela zarządcy. Ponieważ nie udało się w pierwszej decyzji wyegzekwować należnej kwoty, doszło do negocjacji i podpisania ugody. Poszkodowany otrzymał prawie 7000 złotych tytułem wszystkich roszczeń.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.