Potrącenie pieszej – sprawca stanął przed sadem a poszkodowana otrzymała odszkodowanie

By | 24 września 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Brak dostatecznej uwagi za kierownicą może skutkować nie tylko mandatem karnym, a nawet wyrokiem sadowym, ale przede wszystkim, może pozbawić kogoś innego życia lub zdrowia. Najczęściej zdajemy sobie sprawę, że samochód to maszyna, przez która w bardzo łatwy sposób możemy komuś innemu zrobić krzywdę. Czasem rutyna, zamyślenie lub zwyczajny brak odpowiedzialności może doprowadzić do bólu i pozbawienia możliwości normalnego funkcjonowania przez wiele miesięcy.

Potrącenie pieszej na przejściu dla pieszych

Kobieta wracała z pracy. Aby dotrzeć do swojego mieszkania musiała przejść przez niezbyt ruchliwa jezdnię. Przejście dla pieszych znajdowało się dość blisko skrzyżowania. Kobieta jak zwykle przed przejściem rozejrzała się w prawo i w lewo. Kiedy była w połowie pasów doszło do wypadku. Kierowca samochodu osobowego wykonując manewr lewoskrętu, jechał zbyt szybko, nie zachował należytej uwagi i przodem pojazdu potrącił przechodzącą pieszą. Kobieta upadła a na miejscu zdarzenia po 20 minutach zjawiła się policja oraz karetka pogotowia, która zabrała poszkodowaną do szpitala. Na miejscu zdiagnozowano złamanie kości skroniowej oraz ogólnych potłuczeń ciała, skutkujących przede wszystkim bólem. Poszkodowana była zmuszona pójść na zwolnienie lekarskie. Całe zdarzenie uderzyło także w psychikę – kobieta często miewała koszmary i przez długi czas obawiała się przechodzenia przez pasy. Skutkiem wypadku były także częste bóle i zawroty głowy, które niejednokrotnie uniemożliwiały funkcjonowanie w takim stopniu jak dotychczas.

Odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku

Sprawca wypadku został ukarany za swoje zachowanie na drodze przed sądem. Kobieta po roku od zdarzenia, przyszła do kancelarii Mediator z zapytaniem czy w jej sytuacji może ubiegać się o odszkodowanie. Już w pierwszej decyzji kobieta otrzymała 13000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz 500 złotych tytułem zwrotu za zniszczoną w wypadku odzież oraz zwrot kosztów dojazdów do placówek medycznych.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.