Poważny wypadek – poszkodowani pasażerowie

By | 6 września 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

To dramatycznego wydarzenia doszło w jednej z podwarszawskich miejscowości. Był mroźny, lutowy poranek. Czwórka znajomych wybrała się do pobliskiej galerii handlowej na zakupy. Grupa nie dojechała jednak na miejsce. Po drodze zdarzył się wypadek, który miał szczególnie przykre konsekwencje dla jednego z pasażerów.

Wypadek w drodze do galerii handlowej

Zdarzenie miało miejsce mniej więcej 5 kilometrów przede celem. Samochód, który prowadził 25 letni mężczyzna wpadł w poślizg i dachował. Karetka pogotowia, która przyjechała na miejsce odwiozła wszystkich uczestników wypadku do szpitala. Pan Tomasz nie pamiętał samego momentu wypadku. Obudził się dopiero w szpitalu, jednak długo nie można było nawiązać z nim kontaktu. Mężczyzna doznał wielu bardzo poważnych obrażeń. Były to m.in. złamanie kości skroniowej z objawami stłuczenia mózgu, odmy opłucnowej, a przede wszystkim wieloodłamowe złamanie miednicy. Na początku stan mężczyzny był bardzo ciężki. Po ustabilizowaniu stanu, poszkodowany przeszedł operacje złamanej miednicy. W szpitalu przebywał przez kilka tygodni. Po roku nadal uczęszczał na rehabilitację. Bezpośrednio po powrocie ze szpitala, pacjent wymagał niemal całodobowej opieki rodziny. Wypadek w znacznym stopniu odbił się na zdrowiu pana Tomasza oraz jego kondycji psychicznej.

Odszkodowanie z polisy OC kierowcy

Prawie po 1,5 roku do zdarzenia, poszkodowany mężczyzna dowiedział się, że może ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku, czyli w tym wypadku kierowcy samochodu z którym podróżował. Nie czuł się na siłach, aby samodzielnie zająć się ta sprawa, dlatego zdecydował się s skorzystać z usług profesjonalnej kancelarii i to była dobra decyzja. Poszkodowany otrzymał ponad 1320000 złotych tytułem odszkodowania, zwrotu kosztów leczenia oraz zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.