Rowerzysta potrącony przez samochód osobowy

By | 18 lipca 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

39-letni, bezrobotny mężczyzna został potrącony przez samochód osobowy, którego kierowca nie zachował należytej ostrożności. Choć obrażenia pozornie nie były poważne, znacznie pogorszyły jakość życia poszkodowanego i uniemożliwiły mu przez dłuższy czas podjęcie pracy, której szukał i potrzebował. Mężczyzna otrzymał odszkodowanie z polisy OC kierowcy samochodu, który spowodował wypadek.

Potrącenie na poboczu

To najczęstsza sytuacja, która powoduje wypadki z udziałem rowerzystów. Rowerzysta jedzie poboczem, a kierowca samochodu osobowego próbuje go wyminąć. Najczęściej podjeżdża zbyt blisko i dochodzi do potrącenia. Kierowcy samochodów osobowych czasem nie zwracają należycie bacznej uwagi na kierowców pojazdów jednośladowych. Tak stało się tym razem. Poszkodowany rowerzysta doznał złamania w łokciu i nadgarstku oraz ogólnych potłuczeń ciała. Tylko dzięki prawidłowemu odruchowi podczas upadku, udało mu się uniknąć poważnych obrażeń głowy. Mężczyzna został odwieziony do szpitala. Na miejscu założono opatrunek gipsowy na rękę oraz kołnierz ortopedyczny. Przed wypadkiem mężczyzna chodził na rehabilitację z powodu wad wrodzonych kręgosłupa. Dzięki długotrwałym ćwiczeniom, czuł się coraz lepiej i chciał w końcu podjąć pracę. Po wypadku, bóle powróciły. Mężczyzna miał także problemy ze snem i wciąż był rozdrażniony z tego powodu.

Odszkodowanie z OC sprawcy

Zła sytuacja finansowa po wypadku, skłoniła mężczyznę do ubiegania się o odszkodowanie. Zdecydował się na usługi poleconej przez znajomego kancelarii odszkodowawczej. Dzięki sprawnie sporządzonemu roszczeniu, poszkodowany już w pierwszej decyzji otrzymał adekwatną kwotę świadczeń: 9000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz 210 złotych tytułem zwrotu kosztów leczenia.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.