Rowerzystka potrącona przez cofający samochód osobowy

By | 7 czerwca 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Kolejny przykład na to, jak bardzo rowerzyści narażeni są na wypadki i obrażenia z nimi związane. Pan Maria, jadąc na zakupy, została potracona przez samochód osobowy, którego kierowca nie zachował należytej ostrożności. Kobieta dość długo po zdarzeniu zmagała się z problemami zdrowotnymi.

Okoliczności wypadku z udziałem rowerzystki

Kobieta jechała na pobliski bazar po zakupy. Rower był od zawsze jej ulubionym środkiem transportu i chętnie wsiadała na niego jak tylko musiała coś załatwić. Kobieta jest wprawioną rowerzystką, która zawsze stara się możliwie bezpiecznie zachowywać się na drodze. W dniu wypadku, kobieta nie miała szczęścia. Wycofujący z parkingu kierowca samochodu osobowego nie rozejrzał się uważnie i potrącił prawidłowo jadąca kobietę. Karetka pogotowia, wezwana przez sprawcę zabrała poszkodowaną do szpitala. Na miejscu przeprowadzono jedynie badania fizykalne, pomimo tego, że kobieta skarżyła się na silny ból w barku, prawym ramieniu oraz plecach. Opatrzono powierzchowne rany, podano środki przeciwbólowe i wypisano kobietę do domu z zaleceniem odpoczynku. Z godziny na godzinę jednak, stan kobiety się pogarszał i odczuwała coraz silniejsze bóle a dodatkowo także ból i zawroty głowy oraz mdłości. Następnego dnia rano, kobieta udała się do przychodni rodzinnej, gdzie zlecono wykonanie specjalistycznych badań i zdiagnozowano szereg obrażeń: urazu głowy, kręgosłupa, stawu barkowego oraz ogólne potłuczenia ciała. Okazało się, że najbardziej efektywne byłoby leczenie operacyjne, jednak ze względu na problemy kardiologiczne, odstąpiono od niego. Kobieta przez kilka miesięcy poddawała się leczeniu w poradniach ortopedycznych, neurologicznych i chirurgicznej.

Odszkodowanie dla poszkodowanej w wypadku

Dzięki powierzeniu sprawy profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej, kobieta uzyskała należne i adekwatne odszkodowanie. W wyniku ugody, poszkodowana otrzymała 20500 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, zwrotu kosztów dojazdu do placówek medycznych, kosztów leczenia oraz zwrotu kosztów zniszczonej w wypadku odzieży.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.