Samochód wpadł w poślizg i uderzył w inny pojazd. Odszkodowanie

By | 27 czerwca 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Czasem zupełnie nie mamy wpływu na to co wydarzy się na drodze. Możemy brać odpowiedzialność tylko za swoje zachowanie, a konsekwencje zachowania innych bywają naprawdę różne. Kierowca znacznie przekraczający prędkość, jadący niezgodnie z przepisami lub posiadający wadliwy samochód naraża nie tylko swoje życie i zdrowie. Taka sytuacja przydarzyła się Panu Markowi. Ze względu na brak wyobraźni innego kierowcy, mężczyzna wziął udział w wypadku i doznał obrażeń, które przez jakiś czas znacznie utrudniły mu życie.

Letnie opony w zimowych warunkach i wypadek

Było mroźne styczniowe popołudnie. Na drogach panowała gołoledź. Mężczyzna jechał zgodnie z przepisami, dodatkowo uwzględniając warunki panujące na drodze. Jadący z naprzeciwka samochód, w pewnym momencie wpadł w poślizg. Jego samochód obrócił się i bez żadnej kontroli uderzył w bok pojazdu, którym kierował pan Marek. Jak się potem okazało – mężczyzna jechał na letnich i kompletnie „łysych” oponach. Jego brak wyobraźni spowodował, że poszkodowany doznał poważnego urazu kręgosłupa oraz nadgarstka. Poszkodowany został wypisany do domu jeszcze tego samego dnia. Zalecono mu noszenie sznurówki ortopedycznej, rehabilitację oraz kontrolę w poradni ortopedycznej. Mężczyzna mieszkał sam, dlatego nie bardzo mógł liczyć na codzienna pomoc. Po trzech tygodniach wrócił do pracy, ale bóle nie ustępowały jeszcze przez kilka kolejnych miesięcy. Jazda samochodem stała się dla mężczyzny ogromnym stresem. Konieczna była wizyta w poradni psychiatrycznej.

Odszkodowanie na mocy ugody

Po pół roku od zdarzenia, kiedy bóle nie dokuczały panu Markowi już tak bardzo, postanowił zacząć ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC sprawcy. Dzięki radcom z profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej doszło do podpisania ugody na mocy której poszkodowany otrzymał 14000 złotych tytułem wszystkich roszczeń. Te pieniądze przede wszystkim pozwoliły mu na podjęcie rehabilitacji i szybszy powrót do pełnej sprawności.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.