Uraz kolana spowodowany zderzeniem z psem. Odszkodowanie z polisy właściciela psa

By | 6 września 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

To był codzienny spacer z psem. Kobieta wyszła z synem i swoim pupilem aby ten mógł się wybiegać na większych terenach pod lasem. Po drodze doszło do niecodziennego wypadku spowodowanego przez innego psa wybiegającego z posesji. Kobieta doznała urazu kolana. Ostatecznie otrzymała odszkodowanie z polisy OC właściciela psa.

Okoliczności niecodziennego zdarzenia

Kobieta po pracy wyszła ze swoim labradorem oraz 9 letnim synem na spacer. Gdy tylko pozwalała na to pogoda, chętnie wyprowadzała swojego psa w miejsce, w którym miałby więcej przestrzeni. Aby dojść pod las, kobieta musiała przejść przez osiedle domków jednorodzinnych. W jedynym z nich brama była otwarta. Pies przebywający na posesji, widząc innego psa natychmiast wybiegł w jego kierunku. Duży pies starając się przywitać z z drugim psem, uderzył jego właścicielkę w kolano. W tym momencie kobieta poczuła ostry ból i upadła na chodnik. Właściciel psa natychmiast zareagował. Wybiegł z posesji, zabrał psa i zawiózł kobietę wraz z towarzyszami do domu. Stamtąd mąż zawiózł poszkodowaną do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie zrobiono punkcję i włożono nogę do gipsowej szyny. Zalecono zgłoszenie się na kontrolę po 10 dniach, jednak w tym czasie zapisanie się do poradni ortopedycznej w ramach NFZ nie było możliwe. Poszkodowana była zmuszona do prywatnego leczenia urazu. Okazało się, że konieczna była operacja kolana, a poszkodowana poniosła wszystkie koszty badań przedoperacyjnych, samej operacji oraz rehabilitacji.

Zadośćuczynienie

Kobieta otrzymała w sumie ponad 8000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę z polisy odpowiedzialności cywilnej sprawcy. Ubezpieczyciel oddalił jednak wniosek o zwrot poniesionych kosztów prywatnego leczenia, uzasadniając swoja decyzję brakiem dowodów na to, że poszkodowana podjęła wszelkie próby leczenia w ramach NFZ.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.