Wypadek podczas… próby ucieczki sprawcy

By | 3 sierpnia 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Życie pisze czasem zaskakujące scenariusze. W obliczu stresu ludzie zachowują się nieprzewidywalnie i ofiarą takiego zachowania stał się 27-letni mężczyzna. Poszkodowany otrzymał odszkodowanie i zadośćuczynienie z polisy OC sprawcy wypadku.

Okoliczności niecodziennego wypadku

Do wypadku doszło w nietypowych okolicznościach. Pan Marcin, stanął na skrzyżowaniu w oczekiwaniu na czerwone światło. Kierowca kolejnego samochodu nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył pojazdu pana Marcina. Stłuczka była niegroźna. Mężczyzna wysiadł z samochodu, aby porozmawiać z kierowcą winnym kolizji. W tym momencie doszło do nieoczekiwanej sytuacji. Nie wiadomo z jakiej przyczyny, sprawca stłuczki gwałtownie ruszył i potrącił mężczyznę. Sprawca został zatrzymany przez świadków. Na miejscu zjawiła się policja oraz karetka pogotowia. Sprawca został ukarany karą grzywny, a poszkodowany odwieziony do szpitala. Pan Marcin przede wszystkim czuł silny ból w nodze. Po wykonaniu badań okazało się, że doszło do zerwania ścięgna Achillesa. Uraz wymagał zabiegu chirurgicznego, po którym założono poszkodowanemu gips. Mężczyzna przez 6 tygodni zmagał się z silnym bólem powodującym bezsenność. Leczenie trwało ponad pół roku i przez ten czas poszkodowany był zmuszony ograniczać wszelkie samodzielne poruszanie się. W wielu sytuacjach był zmuszony do korzystania z pomocy osób trzecich.

Odszkodowanie z polisy OC nieodpowiedzialnego sprawcy

Poszkodowany jeszcze w czasie leczenia postanowił ubiegać się o odszkodowanie. Skorzystał z usług profesjonalnej kancelarii, bo doskonale zdawał sobie sprawę, że samodzielnie nie wywalczy adekwatnej kwoty. Kwestia odszkodowania została zakończona ugodą. Poszkodowany otrzymał prawie 26000 złotych tytułem odszkodowania,zadośćuczynienia oraz zwrotu utraconych dochodów.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.