Wypadek na stacji paliw – poszkodowany pracownik

By | 6 września 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

To zdarzenie to dowód na to, że brak odpowiedzialności może doprowadzić do wypadku nawet w bardzo bezpiecznym pozornie miejscu. Poszkodowany to pracownik stacji benzynowej, który w wyniku zagapienia się klienta stacji, został uderzony wężem służącym do tankowania gazu. Mężczyzna otrzymał odszkodowanie z polisy OC sprawcy.

Okoliczności wypadku

Jak to bywa na wielu stacjach, aby zatankować gaz najczęściej potrzebna jest pomoc pracownika stacji paliw. Poszkodowany zaczął dopiero pracę i przyszedł obsłużyć jednego z klientów stacji, który podjechał na stanowisko do tankowania gazu. Pracownik rozpoczął tankowanie gazu. Zanim zdążył wyjąć pistolet do tankowania, kierowca ruszył chcąc odjechać ze stanowiska. Pomimo nawoływań pracownika, kierowca się nie zatrzymał. Wąż do tankowania naciągnął się i kiedy już wypadł, z dużą siłą uderzył pracownika stacji w nogę. Obsługa stacji wezwała policję na miejsce zdarzenia oraz karetkę pogotowia. Sprawca został ukarany mandatem karnym, a pracownik stacji odwieziony do szpitala. Mężczyzna doznał urazu prawego uda z ograniczeniem ruchomości, urazu stawu biodrowego, uraz podudzia, urazu palców stopy oraz licznych potłuczeń naskórka. Na szczęście doznane urazy, choć bolesne, nie miały długofalowych konsekwencji dla poszkodowanego. Mężczyzna po 3 tygodniach wrócił do pracy, jednak to zdarzenie spowodowało, że miał obawy przed wykonywaniem codziennych czynności zawodowych.

Odszkodowanie z polisy sprawcy wypadku

Mężczyzna niemal od razu podjął decyzję o ubieganiu się o odszkodowanie. Pierwsza decyzją poszkodowany otrzymał 2200 złotych tytułem zadośćuczynienia. Po opinii ortopedy dopłacono kolejne 2000 złotych. Następnie powołano komisje z udziałem chirurga i dopłacono jeszcze 1000 złotych. Finalnie, poszkodowany otrzymał 6200 złotych.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.