Wypadek w zakładzie ślusarskim – wyrok sądu

By | 3 sierpnia 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Wypadki w pracy zdarzają się bardzo często. Poszkodowani, niestety wciąż często rezygnują z ubiegania się o odszkodowanie, najczęściej z obawy o przegraną. W wielu wypadkach, winę za wypadki ponoszą pracodawcy, jednak pracownik nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę. Pan Leszek stracił palce u rąk w wyniku wypadku w pracy. Wyrokiem sądu otrzymał odszkodowanie.

Wypadek podczas obsługi prasy

Mężczyzna zatrudniony był na stanowisku lakiernika. Zakład nie był duży i w umowie zaznaczono, że w w czasie kiedy nie będzie pracy dla lakiernika, pracodawca może zlecić mu inne zadania. W czasie kiedy nie było dla niego pracy w zawodzie, mężczyzna dostał polecenie od pracodawcy, według którego miał przez 3 tygodnie pracować na prasie ślusarskiej. Mężczyzna nie przeszedł szkolenia wymaganego do pracy na tym stanowisku. Jeden z kolegów pokazał mu co ma robić, a ten zaczął pracę i pracował tak przez 2 tygodnie aż do wypadku. Mężczyzna wrócił z przerwy śniadaniowej i rozpoczął pracę na prasie. W pewnym momencie, kiedy podkładał element, noga zsunęła mu się z pedała sterującego pracą prasy. Górna część maszyny spadła na rękę mężczyzny. Natychmiast wezwano karetkę. Zmiażdżone zostały 4 palce prawej ręki i konieczna była amputacja. Poszkodowany przybywał na zwolnieniu lekarskim przez pół roku. Jego stan psychiczny nie był najlepszy. Martwił się o przyszłość swoją i rodziny. Bał się, że tak duży uraz ręki uniemożliwi mu powrót do pracy w zawodzie. Poszkodowany nie tylko nie przeszedł odpowiedniego szkolenia. Maszyna była wadliwa a dodatkowo, nikt nie prosił o wskazanie badań lekarskich uprawniających do obsługi prasy.

Odszkodowanie dla mężczyzny poszkodowanego w wypadku

Zakład pracy odmówił wypłaty odszkodowania na drodze polubownej. Mężczyzna zatrudnił profesjonalna kancelarię odszkodowawczą Mediator do wyegzekwowania odszkodowania. Sprawa znalazła swój finał w sądzie. Wyrokiem sądu, pracodawca musiał wypłacić poszkodowanemu 48000 złotych zadośćuczynienia i odszkodowania wraz z z należnymi odsetkami.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.