Wysokie odszkodowanie dla motocyklisty pomimo przyczynienia

By | 6 sierpnia 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

29-letni motocyklista doznał wielorakich złamań na skutek wypadku komunikacyjnego. Mężczyzna przyczynił się do zdarzenia, bo jechał znacznie szybciej niż nakazywały znaki drogowe w tym miejscu. Pomimo przyczynienia się do szkody – kierowca motocykla otrzymał wysokie odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku.

Okoliczności wypadku z udziałem motocyklisty

wysokie odszkodowanie dla motocyklisty

Pan Krzysztof jeździł motocyklem odkąd uzyskał pełnoletność. Do wypadku doszło w samym środku sezonu motocyklowego. Mężczyzna swój urlop postanowił rozpocząć przejażdżką motocyklem. Następnego dnia wybierał się na wykupiona wycieczkę z biura podróży. Tego roku jednak nie wyjechał na wakacje. Doszło do wypadku. Wyjeżdżający z drogi podporządkowanej samochód osobowy wymusił pierwszeństwo na motocykliście i w efekcie doszło do groźnego w skutkach wypadku. Kierowcy samochodu osobowego nic się nie stało, jednak motocyklista został karetka pogotowia odwieziony do szpitala. Mężczyzna przeszedł operację, ponieważ doszło do wieloodłamowego złamania miednicy, zwichnięcie stawu biodrowego oraz złamania kości promieniowej. Mężczyzna przebywał w szpitalu przez 14 dni, a po kilku tygodniach przeszedł rehabilitację w stosownym ośrodku. Na zwolnieniu lekarskim przebywał pół roku, a potem wrócił do pracy, jednak w dalszym ciągu musiał ćwiczyć.

Odszkodowanie dla motocyklisty

Poszkodowany po 3 miesiącach od wypadku postanowił ubiegać się o odszkodowanie. Na początku chciał samodzielnie zająć się tą sprawa, ale przyjaciółka poradziła mu skorzystanie z usług profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej. Wybór padł na kancelarię Mediator. Poszkodowany otrzymał odszkodowanie, jednak przyznaną kwotę obniżono o 30% przyczynienia się do szkody. Materiał dowodowy wskazywał, że przekroczenie prędkości przez motocyklistę wpłynęło na zaistnienie wypadku. Finalnie mężczyzna otrzymał ponad 67 000 złotych tytułem wszystkich roszczeń.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.