Zajechała drogę rowerzyście i spowodowała wypadek – odszkodowanie z OC

By | 6 września 2017
Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.

Wypadki takie jak ten zdarzają się niezwykle często. Kierowcy samochodów osobowych nierzadko nie zwracają dostatecznej uwagi na innych uczestników ruchu, szczególnie tych prowadzących jednoślady. Kobieta, kierowca samochodu osobowego zajechała drogę rowerzyście i spowodowała wypadek w wyniku którego mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała.

Skręt w prawo i zajechanie drogi rowerzyście

Kobieta prowadząca samochód nie zwróciła uwagi na jadącego rowerzystę i po włączeniu kierunkowskazu, od razu zaczęła skręcać w prawo. Rowerzysta nie zdążył zahamować i uderzył rowerem w samochód. Zderzenie było na tyle silne, że mężczyzna dosłownie „przeleciał” przez samochód i uderzył w twardy asfalt. Na szczęście, poszkodowany miał na głowie kask, który uchronił go przed jeszcze poważniejszymi urazami głowy. Pomimo tego, rowerzysta doznał urazu głowy, złamania kości skroniowej, uraz kręgosłupa szyjnego, urazy lewej reki, otarć skóry na kolanach i licznych potłuczeń ciała. Na miejsce przybyło pogotowie i zabrało poszkodowanego do szpitala, a sprawczyni została ukarana mandatem karnym za spowodowanie wypadku.

Odszkodowanie z polisy OC sprawczyni wypadku

Mężczyzna na szczęście po kilku tygodniach doszedł do siebie i wrócił do codziennych zajęć. Bezpośrednio po wypadku wymagał jednak opieki. Wypadek pozostawił w nim także uraz psychiczny i obawę przed ponowną jazdą rowerem. Po dwóch miesiącach poszkodowany postanowił zwrócić się do profesjonalnej kancelarii w celu uzyskania odszkodowanie z polisy OC sprawczyni wypadku. Pierwsza decyzja ubezpieczyciela nie była satysfakcjonująca. Mężczyzna otrzymał zaledwie 1800 złotych kwoty bezspornej. Radcy rozpoczęli negocjacje i sprawa zakończyła się podpisaniem ugody. Finalnie poszkodowany otrzymał 8000 złotych tytułem wszystkich roszczeń.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi.